وبلاگ سایت حاجت

السلام ای دلبر صحرا نشین

وبلاگ سایت حاجت

السلام ای دلبر صحرا نشین

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۴ ثبت شده است

وقتی فرزندان حضرت یعقوب (ع) نامه ایشان را به مصر بردند ، جبرئیل امین بر یعقوب ، نازل و سخنانی بینشان رد و بدل شد تا این جا رسید : خداوند به یعقوب گفت : ای یعقوب! من یوسف و برادرش را به تو باز میگردانم و هرچه از مال و خون و گوشت تو کاستیم ، آن را دوباره باز می گردانم ، پس خوش باش و چشمت نورانی باد ، و بدان آنچه بر سر تو آوردم همه برای ادب کردن تو بود ، پس ادب مرا بپذیر :« و انّ الذی فعلته بک کان ادباً منّی لک فاقبل ادبی » (بحارالنوار ، ج12 ، ص313)

در روایتی دیگر علت ادب یعقوب (ع) چنین ذکر شده است : خداوند به یعقوب وحی کرد : ای یعقوب آیا می دانی چرا بین تو و یوسف فاصله انداختم ؟ این ها برای آن بود که تو گفتی :

«و اخاف ان یاکله الذّئب و انتم عنه غافلون ; و من می‏ترسم گرگ  فرزند دلبندم را بخورد و شما (سرگرم بازى و تفریح و کارهاى خود باشید) و از او غافل بمانید.» (سوره یوسف ، آیه 13)

چرا از گرگ ترسیدی و به من امید نبستی ؟ ، چرا به غفلت برادران یوسف توجه داشتی ، اما به حفظ و مراقبت من توجه ننمودی ؟!

  • آقای مجازی

موضوع جدیدی در سایت ایجاد کردم به نام خاطرات طلبگی و قصد دارم خاطرات تحصیل خودم در حوزه را در این قسمت قرار دهم ؛ به دلیل آشنایی کم اکثر مردم از زندگی طلبگی ، فکر میکنم مطالب جالب و دور از تصوری را در این قسمت خواهید خواند.

از آنجایی که درس های من از تاریخ 94/6/10 آغاز می شود ، احتمالا کمتر برسم که سایت را بروزرسانی کنم ، ولی سعی میکنم مطالب جالبی را برایتان آماده کنم .

از جزئیات همین قدر را میگویم که مدرسه ام در شهر مقدس قم ، و نزدیک به حرم حضرت معصومه (س)  است .

  • آقای مجازی
وبلاگ سایت حاجت

وقتی امام عاشقان غائب است
اطاعت از خامنه ای واجب است

موضوع پیشنهادی ما «درد دل» است